Przedszkolaki w ogólnopolskim programie edukacyjnym „ Mamo, tato wolę wodę”.

W naszym przedszkolu promujemy zdrowy styl życia między innymi poprzez aktywne uczestnictwo w ogólnopolskim  programie edukacyjnym „Mamo, tato wolę wodę”. Już drugi rok szkolny wspieramy działania na rzecz programu poprzez realizację specjalnie opracowanych zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, wychowankowie naszego przedszkola odkryli poprzez zabawę fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci z grupy „Rybacy” i „Bursztyny” mają okazję poznawać zasady zdrowego żywienia, poszerzać swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiadywać się więcej o jej właściwościach, zastosowaniu i sposobach jej oszczędzania.

W pracę na rzecz programu byli również zaangażowani rodzice naszych wychowanków, którzy w ubiegłym roku wykonywali razem ze swoimi pociechami plakaty na temat: „Rola wody w życiu człowieka”. Bierzemy udział w konkursach organizowanych przez założycieli programu. Nauczycielki naszego przedszkola:: Justyna Frączek i Anna Surma stworzyły scenariusz zajęć z zakresu tematyki realizowanej w ramach działania programu: „Tylko woda” . Dzieci z naszego przedszkola biorą cyklicznie udział w konkursach plastycznych organizowanych w ramach programu. Ostatnio przedszkolaki z grup: „Rybacy” i „Bursztyny”  zgłosiły swoją pracę plastyczną do konkursu na temat: „Portret  Wodnego superbohatera, którym chcę być”.

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Zainteresowane dzieci i ich rodziców zachęcamy do odwiedzenia serwisu internetowego www.wolewode.pl zawierającego kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Anna Surma