„MARYNARZE” POZNAJĄ ROŚLINY WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

23 lutego po raz kolejny w grupie „Marynarzy” odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Kasię Kapińską i Anię Mysińską. Dzieci poznawały rośliny chronione znajdujące się w Wolińskim Parku Narodowym, rosnące w lesie, jak i utrwaliły nazwy roślin rosnących na wydmach. Były to: wydmuchrzyca piaskowa, piaskownica zwyczajna, honkenia piaskowa, konwalia majowa, sasanka łąkowa, rosiczka okrągłolistna, śnieżyczka przebiśnieg, kocanki piaskowe, mikołajek nadmorski, długosz królewski, bagno zwyczajne, podkolan zielonawy z rodziny storczykowatych. Otrzymaliśmy również wspaniały plakat przedstawiający buki w WPN wraz z rosnącymi pomiędzy nimi storczykami, które dzieci miały za zadanie pomalować. Przedszkolaki mogły również zrobić swoje kompozycje ze stempelków przedstawiających trawę, a wśród nich pokolorować inny gatunek storczyków. Jak zwykle na zakończenie dzieci otrzymały znaczki potwierdzające ich uczestnictwo w zajęciach.