Panowie ratownicy dla dzieci

W dniu 9.03.16r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panów Ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach: Pana Henryka Halembę (tatę Adrianka) oraz Pana Krystiana Grocholewicza. Nasi Goście przyjechali do przedszkolaków Karetką Pogotowia Ratunkowego.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o ważnej roli jaką pełnią pracownicy Pogotowia Ratunkowego dla życia i zdrowia człowieka. Nasi wychowankowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu. Dowiedzieliśmy się między innymi jakie funkcje pełni karetka. Dzieci obejrzały od wewnątrz ten niezwykły pojazd. Panowie ratownicy przypomnieli przedszkolakom numery alarmowe i zaznaczyli w jakiej sytuacji możemy na nie dzwonić.  Dzieci zrozumiały, dlaczego nie można dzwonić na numer pogotowia bez uzasadnienia np: dla żartów.

Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem. Niektórzy nawet zadeklarowali chęć zdobycia zawodu ratownika w swoim przyszłym dorosłym życiu. To niezwykłe spotkanie z pewnością zostanie naszym wychowankom na długo w pamięci.  Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi i Panu Krystianowi za to, że poświęcili nam swój cenny czas. Przełamali barierę lęku u niektórych dzieci przed karetką. Pokazali przedszkolakom część swojej ważnej pracy, wzbudzili zaufanie naszych podopiecznych oraz przyczynili się do wzrostu bezpieczeństwa przedszkolaków.

Spotkanie odbyło się w ramach programu: „Zdrowo żyję” oraz projektu: „Jestem bezpieczny”.

Justyna Frączek

Anna Surma