Wycieczka do straży

W dniu 13.04.2016 dzieci z grup: Bursztyny i Rybacy (w ramach realizacji programu ,,Zdrowo Żyję’’ i projektu: „Jestem bezpieczny”) odwiedziły Jednostkę Straży Pożarnej w Międzyzdrojach.

Strażacy z dużym zaangażowaniem zaprezentowali dzieciom całe wyposażenie wozu strażackiego, lanie różnymi strumieniami wody z węża. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki oraz usiąść w kabinie samochodu. Dzieciom bardzo podobały się sygnały dźwiękowe wydawane przez samochody strażackie. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, za co panom strażakom bardzo dziękujemy. Na koniec strażacy otrzymali pamiątkowe obrazki własnoręcznie wykonane przez dzieci i zrobili sobie zdjęcia z przedszkolakami.

Celem wizyty było : poznanie pracy strażaków , sprzętu jakim się posługują , oraz jak należy zachować się w czasie pożaru a także przypomnienie  dzieciom numeru alarmowego 998, 112.

Po wizycie w straży wielu chłopców przyznało, że ten zawód bardzo im się podoba.

Opracowała: Justyna Frączek