Podróże po Europie

Dnia 06.05.16r. dzieci z grupy „Rybacy” zaprezentowały swoim kolegom z przedszkola kraje Europy, które poznały w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu własnego „ Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. Dzieci z grupy „Rybacy” przedstawiły  podsumowującą  projekt  inscenizację pt: „Podróże po Europie”.

W swojej inscenizacji staraliśmy się podkreślić walory turystyczne poznanych krajów. Podziwialismy krajobrazy, charakterystyczne budowle, oraz ciekawe zjawiska przyrodnicze. Dzieci w swoich wierszach, rymowankach i piosenkach opowiadały o najbardziej charakterystycznych cechach prezentowanych krajów, tj: popularne dania.  Po krajach Europy oprowadzały naszych gości znane dzieciom postacie bajkowe. Przedszkolaki wraz bajkowymi  postaciami z Europy zatańczyły charakterystyczne dla poszczególnych krajów tańce ludowe oraz wykonały układy taneczne do znanych europejskich melodii. Mamy nadzieję, że podczas naszej prezentacji nasi wychowankowie zrozumieli, iż kraje Europy choć tak różnorodne, są nam bliskie, ponieważ łączy nas wspólny kontynent. Przedszkolaki przekonały się  również, iż podróże kształcą, oraz  nauczyły się w zabawie poznawać ciekawe miejsca. Dziękujemy za przyłączenie się do wspólnego podróżowania dzieciom i nauczycielom z grup: „Muszelek”, „Bursztynków” oraz „Rybek”.

W ramach podsumowania projektu zorganizowaliśmy również wystawę zbiorowych prac plastycznych najbardziej  popularnych miejsc i zabytków z  poznanych krajów europejskich. Dzieci przygotowywały swoje prace w toku trwania realizacji projektu w ciągu całego roku szkolnego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów. Fragmenty inscenizacji zostaną zaprezentowane rodzicom podczas zorganizowanego „Dnia Mamy i Taty” w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Anna Surma