INSTRUKTOR KARATE W GRUPIE MARYNARZY

6 maja grupa Marynarzy gościła na zajęciach instruktora karate z Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido.

Pan Andrzej rozmawiał z dziećmi o zasadach obowiązujących podczas zajęć karate, a których powinniśmy przestrzegać również w codziennym życiu, mianowicie – cierpliwości, wytrwałości, szacunku do innych, samodyscyplinie. Mówił o bajkach, w których bohaterowie ze sobą walczą, a dzieci je oglądają i później walczą z kolegami. Oczywiście przestrzegł przedszkolaków, że nie wolno tego robić, a zabawy powinny być takie, w których nie robimy nikomu krzywdy.

Dzieci podczas zajęć obejrzały strój karateki oraz dowiedziały się, jak się nazywa. Otóż nie tak, jak wszyscy sądzą „kimono” lecz „karatega”. Dowiedziały się również, jakie są kolory pasów w karate i co oznaczają. Na zakończenie przedszkolaki malowały kolorowankę przedstawiającą małego karatekę, a za starannie wykonane prace i za wytrwałość otrzymały od pana Andrzeja medale i kolorowankę, którą dzieci mogły zabrać do domu.

Zajęcia były ciekawe, a dzieci bardzo zadowolone.

Dziękujemy.