WIOSENNY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY

17 maja na Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach gościły przedszkolaki z grupy „Marynarze” na Wiosennym Turnieju Sprawnościowym. Zajęcia prowadził Pan Andrzej Sawicki z Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido.

Dzieci po krótkiej rozgrzewce pokonywały szereg przeszkód, z którymi radziły sobie bardzo dobrze. Na początku, przy asekuracji pana Andrzeja robiły przewroty na materacu,      a następnie w grupach biegały:

- do celu i z powrotem,

- slalomem pomiędzy chorągiewkami,

- po ławeczce,

- pod „płotkiem”.

Przedszkolaki poznały również i bawiły się w nieznaną dla nich zabawę, której sami nadali nazwę, a mianowicie „berek ganiany”.

Podczas turnieju dzieci ćwiczyły zwinność, szybkość, wytrzymałość, koordynację wzrokowo – ruchową oraz samokontrolę. Musiały podporządkować się ustalonym regułom.

Na zakończenie za aktywny udział i wytrwałość wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe puchary, którymi były zachwycone.

Dziękujemy przede wszystkim Panu Andrzejowi ale również  Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Iwonie Banachowicz i kierownikowi Hali Sportowej, Panu Rafałowi Błocian za udostępnienie jej  przedszkolakom.