Gra edukacyjna „Super Pamięć – Międzyzdroje i okolice”

Przy współpracy Urzędu Miasta, Wolińskiego Parku Narodowego i Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach powstała gra edukacyjna „Super pamięć – Międzyzdroje i okolice”.

Pomysł gry zrodził się podczas realizowanego w grupie Muszelki programu „Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli przedszkolaki poznają Woliński Park Narodowy”.

Gra Pełni rolę poznawczą i utrwalającą wiedzę na temat Międzyzdrojów i okolicy. Znajdują się na niej najbardziej charakterystyczne obiekty, takie jak: Aleja Gwiazd, Molo, Kościół, Międzynarodowy Dom Kultury, Przedszkole, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Przyrodnicze, Klif Gosań, Schody na Kawczą Górę, Marina w Wapnicy, Jeziorko Turkusowe, Wsteczna Delta Świny.

Gra jest wprowadzeniem innowacyjności w działania Przedszkola, WPN i Urzędu Miasta. Na pewno rozbudza ciekawość i aktywność dzieci naszą okolicą i prowokuje do odwiedzania pokazanych w grze miejsc w rzeczywistości.

Gra przeznaczona jest dla przedszkolaków i dzieci  z młodszych klas szkolnych.