WARSZTATY PLASTYCZNE

22 maja cztery najstarsze grupy przedszkolne odwiedziły Galerię Stare Muzeum WPN, gdzie znajduje się wystawa „Ptaki Wolińskiego Parku Narodowego w malarstwie Piotra Barańskiego.” Przedszkolaki miały okazję poznać autora prac, który przeprowadził dla dzieci warsztaty plastyczne. Wyjaśnił na czym polega światłocień w malarstwie, a dzieci obserwując Pana Piotra tworzyły własne prace przedstawiające morze, jagodę, drzewo i bielika. Powiedział, że na początku nie należy zastanawiać się nad szczegółami lecz płynnymi ruchami malować lub rysować to, co widzimy.

Były to pierwsze takie warsztaty dla dzieci, ciekawe i inne niż większość zajęć, dlatego bardzo dziękujemy autorowi wystawy, Panu Barańskiemu za prowadzenie ich z przedszkolakami.