W naszym ogródeczku - jesień

To kolejny rok, w którym dzieci z poszczególnych grup uprawiały przedszkolny ogródek. Latem było tam bardzo zielono. Urosły przepiękne żółte słoneczniki dzięki którym mogliśmy obserwować ciężką pracę zapylających je pszczół.  W ogródku pojawiła się też marchew, sałata, szczypior, pietruszka i buraki. Szczególnie jednak dzieciom smakowała gotowana fasola, a we wrześniu zerwaliśmy ogromną, pomarańczową dynię, z której Panie kucharki ugotowały przepyszną zupę.

Teraz pozostanie tylko uporządkowanie ogródka, czyli wypielenie chwastów i czekanie na wiosnę, aby można było przygotować go pod ponowną uprawę.

Angelika Wolny