WYCIECZKA NA KAWCZĄ GÓRĘ

02 października grupa „Rybacy” wyruszyła na wycieczkę na Kawczą Górę. Towarzyszyła im Pani Ania z Wolińskiego Parku Narodowego, z którą przedszkolaki już po raz kolejny poznają  świat roślin i zwierząt WPN. Podczas wycieczki dzieci przypomniały zasady zachowania na obszarach chronionych, zobaczyły jakie drzewa rosną na klifie od strony morza, a jakie od strony lądu. Dowiedziały się również jakie korzyści dla ludzi i zwierząt daje las oraz miały okazję zobaczyć spadającą z buków bukiew z buczyną w środku, będącą pokarmem dla wielu zwierząt. Pełne emocji dzieci zeszły stromymi schodami z Kawczej Góry na plażę, gdzie utrwaliły nazwy znajdujących się tam małż.

Zmęczone ale w radosnym nastroju dzieci brzegiem morza wróciły do przedszkola i na pewno na długo zapamiętają  tak atrakcyjną wycieczkę.