POZNAJEMY POZNAŃ

Nasze przedszkole w mijającym roku szkolnym brało udział w projekcie edukacyjnym „Nasze, Wasze - Wasze, Nasze”,  organizowanym i realizowanym przez trzy poznańskie przedszkola, a w którym brały udział również przedszkola z Dziwnowa i  Nowego Warpna.  Głównym celem projektu było zdobywanie wiadomości i poznanie regionu nadmorskiego przez dzieci z Poznania, a dzieci mieszkające nad morzem i w regionie nadmorskim poznawały Poznań.

Dlatego też w dniach 17 i 18 czerwca w przedszkolu w Międzyzdrojach dzieci odbyły „podróż” po Poznaniu. Najpierw obejrzały prezentację, podczas której oglądały ciekawe miejsca Poznania, takie, jak: Ratusz, Teatr, Filharmonię, Stary Rynek z pięknymi kamieniczkami. Wysłuchały i zobaczyły grany z Ratuszowej wieży hejnał. Wskazywały Poznań na mapie. Zobaczyły, jak powstaje marciński rogal w Muzeum Rogala. Podziwiały cudowne okazy roślin znajdujących się w Palmiarni. Następnie przedszkolaki wysłuchały legendę o poznańskich koziołkach i poznały kilka zwrotów gwary poznańskiej. Dowiedziały się także kim są Bamberki. Na zakończenie dzieci  z najmłodszej grupy malowały farbami koziołki, a „starszaki” odwzorowywały z widokówek ciekawe miejsca Poznania. Wykonane prace zaprezentowaliśmy na tablicy  dla rodziców.

Na pewno podczas prowadzonych zajęć dzieci zdobyły dużo wiadomości o Poznaniu, a w nich samych rozbudziła się ciekawość i zainteresowanie tym pięknym miastem.