"Marynarze" poznają Woliński Park Narodowy

22 września w grupie Marynarzy rozpoczęły się zajęcia związane z realizacją programu edukacyjnego ”Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli przedszkolaki poznają Woliński Park Narodowy”. Celem programu jest poznanie środowiska przyrodniczego WPN oraz podstawowych zasad ochrony przyrody.

Zamierzenia programu będą  realizowane przy współpracy z Wolińskim Parkiem Narodowym, dlatego też na zajęciach gościliśmy Pracowników  Wolińskiego Parku Narodowego, Panią Kasię Kapińską i Anię Mysińską, które z wielkim zaangażowaniem zapoznały dzieci z położeniem geograficznym i krótką historią WPN. Dzieci dowiedziały się, co jest symbolem WPN, czym różni się zwykły park od parku narodowego oraz jak się w nim zachowujemy, czyli co wolno, a czego nie. Dzieciom bardzo podobała się mapa Wolińskiego Parku Narodowego w kształcie puzzli, które chętnie wspólnie układały.

Na zakończenie wszyscy otrzymali Kartę Przedszkolaka, która będzie świadectwem ich uczestnictwa w poznawaniu świata Wolińskiego Parku Narodowego.

Mam nadzieję, że dzieci podczas serii zajęć, spotkań i wycieczek chętnie  i uważnie będą obserwować świat roślin i zwierząt oraz będą wrażliwe na piękno otaczającej ich przyrody.