"Marynarze" w Galerii Stare Muzeum

23 września grupa „Marynarzy” wybrała się z wizytą do Galerii Stare Muzeum. Było to pierwsze „poważne” wyjście dzieci z przedszkola, podczas którego, doskonaliły chodzenie w parach i poruszanie się w miejscach publicznych. Pomimo wielu bodźców udało się pokonać trasę i zwiedzić muzeum.

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały wszystkie prezentowane eksponaty - stare narzędzia, monety, bursztyny oraz dowiedziały się jak one powstają. Bardzo podobały im się rogi tura oraz chrzcielnica. Wielką atrakcją było dla dzieci szukanie w piasku skarbów wyspy Wolin – skamielin, muszli i bursztynów. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie w średniowiecznej łodzi.

Dziękujemy pracownikom WPN za udostępnienie i oprowadzenie nas po Galerii.