„Podgrzybek czy muchomor? – „Marynarze” poznają grzyby jadalne i trujące

„Podgrzybek czy muchomor? – „Marynarze” poznają grzyby jadalne         i trujące

13 października w grupie „Marynarze” odbyły się kolejne zajęcia, podczas których dzieci poznawały Woliński Park Narodowy. Tym razem przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają grzyby jadalne i trujące oraz kształtowały postawę troski o własne zdrowie. Rozpoznawały podgrzybka i muchomora oraz poprawnie stwierdziły, że w parku narodowym nie wolno zrywać ani jednych ani drugich. Panie z Wolińskiego Parku przygotowały dla dzieci szereg niespodzianek związanych z tym tematem. Na pięknym plakacie z bukami dzieci malowały odpowiednimi kolorami grzyby rosnące pomiędzy drzewami. Następnie w labiryncie musiały odnaleźć właściwą drogę podgrzybka do koszyczka  a na zakończenie utrwaliły zdobyte wiadomości podczas zabawy z piosenką, kiedy to musiały reagować na otrzymane emblematy podgrzybka i muchomora.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, a dzieci na pewno zasłużyły na kolejny znaczek na swojej Karcie Przedszkolaka.