Dokarmiamy ptaki

W dniu 6 listopada grupę „Marynarzy” odwiedziła pani Dorota Janowska, która w ubiegłym roku opowiadała dzieciom o budkach lęgowych i ptakach, jakie mogą w nich zamieszkać. Tym razem odpowiedziała na szereg pytań dotyczących dokarmiania ptaków, a mianowicie:

- czy dokarmiać ptaki?

- kiedy i podczas jakiej pogody?

- jakim pokarmem?

Opowiedziała również wiele ciekawostek z życia ptaków.

Przedszkolaki zobaczyły również karmniki, które zostaną umieszczone w ogrodzie przedszkolnym. Jeden z karmników jest nowy, drugi został odnowiony dzięki uprzejmości Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, tj. karmniki dla ptaszków pomalowanych przez nich dzień wcześniej.

Osoby, które zechcą nas wspomóc pokarmem dla ptaków dziękujemy i prosimy o kontakt z J. Sawicką.