Marynarze poznają plażę i wydmy

„MARYNARZE” POZNAJĄ PLAŻĘ I WYDMY

24 listopada przedszkolaki z grupy „Marynarze” po raz kolejny zdobywały wiadomości o przyrodzie i jej ochronie. Tym razem wybrały się na plażę. Była to ich pierwsza wspólna wyprawa w takie miejsce, więc emocji nie zabrakło. Panie Kasia i Ania z Wolińskiego Parku Narodowego opowiadały o wydmach, klifach, plaży i morzu. Dzieci dowiedziały się czym są wydmy, jaką pełnią funkcję oraz jakie rośliny na nich rosną  i dlaczego właśnie te, które widzieliśmy. Następnie oglądały piasek i szukały „skarbów”, jakie w sobie kryje. Z oddali widziały wysoki brzeg morski, czyli klif. Na plaży rozgrzaliśmy się bawiąc się w „węża” i „posągi”.

Po powrocie do sali przedszkolaki uzupełniły wiadomości o tym jak powstało morze, poznały nazwy muszelek, które znajdujemy na plaży, zobaczyły piasek w bardzo dużym powiększeniu i były zaskoczone tym, ,że jest  tak kolorowy. Oglądały ilustracje sztormu, fal oraz muszli z pięknymi perłami.

Na zakończenie dzieci otrzymały zadanie od Pań, a mianowicie pomalowanie kolorowanki oraz kamieni z plaży, z których powstaną różne zwierzątka.

Dziękujemy Pani Kasi i Ani za spotkanie i czekamy na kolejne.