Integracja sensoryczna - propozycje grupy

Dzieci zaczynają poznawać świat poprzez doznania zmysłowe. Dla bliższego poznania otaczającej rzeczywistości służą im zmysły. W tym okresie rozwojowym, dzieci lepiej rozumieją jeżeli coś zobaczą, usłyszą, poczują przez smak, węch i dotyk, a najważniejsze jest stworzenie takich sytuacji, aby "uczestniczyły" w nich wszystkie zmysły razem czyli nastapiła inetgracja sensoryczna.

Grupa "Muszelek" w załączonych zdjęciach w "galerii" przedstawia propozycje, które mają być zachętą dla rodzin do spędzania wolnego czasu, wykonywania prostych czynności domowych, nieskomplikowanych zabaw, takich jak "zabawy na plaży", "pieczenie ciasta", "kasztanki" itp. Wyraz twarzy dzieci najlepiej oddaje jaką przyjemność im one sprawiają. Jakie to proste, jak sami możemy wspomóc wszechstronny rozwój naszych pociech.