"Cała Polska czyta dzieciom"

Przedszkole Miejskie nr 1 w Międzyzdrojach "Morskie Skarby" już od roku 2005 bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej jaką jest „Cała Polska czyta dzieciom”. Należymy do „ Czytających przedszkoli” Fundacji ABC XXI – Programu Zdrowia Emocjonalnego.

Ogólnopolski program ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Przedszkole podejmuje działania na rzecz Fundacji ABC XXI : „Cała Polska czyta dzieciom”  w swojej codziennej pracy jak i zarówno podczas specjalnie zaplanowanym działaniom mających miejsce na terenie placówki tj: spotkania czytelnicze, teatrzyki, wizyty w Bibliotece Miejskiej w Międzyzdrojach. Staramy się podkreślać rolę głośnego, regularnego czytania dzieciom jako czynnika sprzyjającego w ich prawidłowym rozwoju psychofizycznym, emocjonalnym i umysłowym.

W działąlności przedszkola zwracamy uwagę rodziców, dzieci jak i nauczycieli, na fakt, iż systematyczne głośne czytanie dzieciom przyczynia się do rozwijania u wychowanków zdolności i zainteresowań oraz przyczynia się do poszerzania wiedzy o otaczającym ich świecie. W toku wieloletniej realizacji działań na rzecz kampanii na terenie placówki jak i zarówno w środowisku lokalnym, ukazują się artykuły w prasie lokalnej, w których powołując się na założenia przyjęte przez fundację ABC XXI zachęcamy wspólnie z Panią Dyrektor Przedszkola "Morskie Skarby"do aktywnego włączania się do kampanii na rzecz propagowania idei głośnego czytania dzieciom zapraszając rodziców, przedstawicieli różnych zawodów, harcerzy, uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół i biblioteki, dziennikarzy jak również Radnych Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.