"Edukacja morska i regionalna"

Uwzględniając położenie i specyfikę naszego miasta, nie sposób pominąć edukacji morskiej i regionalnej. Treści z zakresu poznania swojego regionu  wprowadzamy również w naszym przedszkolu, ponieważ w tym wieku, dzieci są najbardziej otwarte na nowe doświadczenia. Lepsze zrozumienie i poznanie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości każdego dziecka. Program "Edukacja morska i regionalna" autorstwa jednej z nauczycielek naszego przedszkola, Pani Justyny Frączek spotyka się z zainteresowaniem wśród naszych podopiecznych jak i zarówno ich rodziców.

Cele programu to:

• Poznanie najbliższego środowiska i specyfiki najbliższego regionu- wzbogacenie wiedzy o Międzyzdrojach
  • Rozwijanie wartości rodzinnych związanych z wartościami kulturowymi wspólnoty lokalnej
  • Budzenie poczucia przynależności do społeczności lokalnej
  • Poznanie ciekawych i godnych polecenia miejsc w naszym mieście
  • Poznanie ciekawych i ważnych dla miasta ludzi