Szanowni Rodzice !

Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.

Sytuacja w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich zrozumienia i współpracy.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r, poz.493) określa prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania naszego przedszkola. Kształcenie  na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.
Od 25 marca 2020 r. praca wychowawczo-dydaktyczna prowadzona będzie na odległość. Nauczyciele poszczególnych grup weryfikują programy pracy wychowawczo-dydaktycznej     i dostosowują metody pracy z dziećmi do zaistniałej sytuacji.  Kontakt między nauczycielami i rodzicami odbywa się za pomocą poczty elektronicznej poszczególnych grup. Adresy poczty znajdziecie państwo w zakładce - Propozycje na czas zawieszenia zajęć  -w każdej grupie znajdują się adresy poczty elektronicznej wychowawców grup i specjalistów. Będą  tam, każdego dnia  podawane bieżące informacje dotyczące różnorodnych form aktywności dzieci i dostępnych materiałów w zakresie tematów kompleksowych realizowanych w poszczególnych okresach, uwzględniających możliwości psychofizyczne dzieci. Ten czas edukacja powinna przebiegać w formie zabaw, doświadczeń i własnego dziecięcego przeżywania, dlatego  bawcie się państwo z nimi w naukę. Zwracajcie przytym uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych.
Bardzo prosimy gromadzenie efektów pracy z dziećmi i o przesyłanie pocztą elektroniczną lub w innej formie uzgodnionej z nauczycielami.

Wszelkie pytania proszę kierować na pocztę elektroniczną poszczególnych grup lub przedszkola: pmmiedzyzdroje@wp.pl

Wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola  życzę zdrowia i spokoju. Zapraszam wszystkich do współpracy i z góry bardzo dziękuję za wyrozumiałość.

Elwira Korcz
Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1
„Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.