DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Przedszkole Miejskie Nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach dąży do zagwarantowania dostępności swoich usług osobom niepełnosprawnym.

Placówka dokłada wiele starań aby strona internetowa była przystępna dla osób niepełnosprawnych zgodnie ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony: www.morskieskarby.szkolnastrona.pl

Dane teleinformatyczne: Przedszkole Miejskie Nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach
ul. Myśliwska 13
72-500 Międzyzdroje
Tel. 91 3280362
dyrektor@morskieskarby.pl

Data pierwszej publikacji: 30.03.2020
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 30.03.2020
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przez jednostkę.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ułatwienia:
– mapa strony
– powiększanie liter
– podświetlane linki do stron internetowych
– możliwość używania standardowych skrótów klawiaturowych
– wszystkie pliki dostępne cyfrowo

Treści niedostępne:
– brak sformułowanych zapisów dla osób niesłyszących w odniesieniu do filmów umieszczonych na stronie

Procedura wnioskowo-skargowa.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem dyrektor@morskieskarby.pl. Osobą kontaktową jest Elwira Korcz – dyrektor przedszkola.
Kontaktować można się dzwoniąc na numer telefonu 91 32 80 362. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie.
W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna.
Wjazd na teren przedszkola znajduje się od strony ulicy Myśliwskiej. Przed jednostką znajduje się parking. Wejście główne do placówki znajduje się od strony ul. Myśliwskiej. Aby dostać się do budynku trzeba pokonać schody oraz pierwsze drzwi wejściowe otwierane ręcznie po wprowadzeniu kodu dostępu lub po naciśnięciu dzwonka, otwierane przez pracownika przedszkola. Za drzwiami znajduje się hol. Szatnia znajduje się piętro niżej. Budynek posiada trzy kondygnacje aby przemieścić się miedzy kondygnacjami trzeba pokonać schody. Budynek nie posiada windy ani podjazdu dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej. Przedszkole nie posiada tłumacza języka migowego.